: مطمئنین که میگرن دارین؟

مطمئنین که میگرن دارین؟

اولین قدم واسه درمان سردرد ریشه یابی و دلیل بروز اون هستش بعضی از سردرد ها ممکنه نشون دهنده بروز تومورا و بیماریای مغزی باشه.

کمتر کسی رو در جهان میشه یافت که یکی از شکلای جور واجور سردرد رو تا به امروز تجربه نکرده باشه. بیشتر بزرگسالان و بعضی وقتا بعضی از کودکان و نوجوانان به دلایل جور واجور در طول چندین بار یکی از شکلای جور واجور سردرد رو تجربه می کنن. سردردهایی که هر یک علائم و نشونه های جور واجور و منحصربه فردی دارن.
بعضی وقتا سردردا به دلیل خستگی زیاد، فشار عصبی، گرسنگی و تشنگی در آدما به وجود میان. بعضی وقتا بیماریای داخلی مثل دچار شدن به بیماریای گوارشی، کلیوی یا حتی یبوست طولانی موجب بروز اونا در مریض می شه و بعضی وقتا فشارهای عصبی به وجود اومده به وسیله کار روزانه یا تنشای زندگی سردرد رو به مریض تحمیل می کنه.
میگرن رو با غذا درمان کنین
حسن اکبری متخصص آسیب شناس و محقق طب اسلامی و ایرونی با اشاره به اینکه اصلاح تغذیه یکی از مهم ترین و بهترین راهکارهای درمان شکلای جور واجور سردردا و میگرنه، اعلام کرد: اولین قدم واسه درمان سردرد ریشه یابی و دلیل بروز اون هستش بعضی از سردردا ممکنه نشون دهنده بروز تومورا و بیماریای مغزی باشه.
سردرد رو شوخی نگیرید
بیماریا و تومورهای مغزی همراه نشونه هایی شامل سردردهایی همراه با استفراغ و یا حالت تهوع، بیرون زدگی چشم و هر علامتی که نشون دهنده بروز این بیماریا هستش. با مراجعه به کارشناسان مغز و اعصاب و انجام آزمایشا، گرافیکا، عکسا، سی تی اسکنای مغز و یا ام آر آی میشه از نوع مریضی باخبر شد.
آلودگی هوا هم سردرد میده
سردرد یا میگرن می تونه دلیلای خیلی از جمله اسپاسم عضلات، آلودگی هوا، کاهش قند خون و یا دلیلای جور واجور داشته باشه. رعایت مثلث سلامت فشارهایی که بر سر وارد می کنه رو کم می کنه.
گرمای هوا، کمبود اکسیژن، سرما و وزش بادهای شدید، افت قند خون، بیماریایی مانند انحراف بینی، پولیپ و سینوزیت از عوامل موثر بر بروز سردردا و میگرنه.
پرطرفدار ترین درمان خونگی واسه سردرد
سردردهایی که بر اثر گرما به وجود میاد رو میشه با خوردن شربتای خنک شامل شربت عسل، خوردن خرما، آب گرم و خرما، شربت عرق شاتره، عرق ترنجبیل، دمجوش عناب، عرق عناب درمان کرد.
سردردهایی که اصل اون عوامل سرد مانند بروز سردرد هنگام عادتای ماهانه بانوان و قرار گرفتن مردان در محیطای سرد و… است رو میشه با خوردن دمجوشای گرم از جمله بید مشک، بهار نارنج، بابونه، زعفران، دارچین، زنجبیل و یا گل گاوزبان درمان کرد.
به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین سردردهای سرد در بانوان هنگام عادت ماهانه شدید شدن می شه که بهترین راه شناسایی این نوع سردردا هستش.
مشکی دانه نوش دارویی واسه سینوزیتا
یکی از سردردهایی که ما رو کلافه می کنه سردردهای سینوزیتیه بیماران سینوزیتی می تونن واسه درمان سردردهای خود قبل از خواب با ریختن سه قطره روغن مشکی دانه در هر طرف بین این مریضی رو درمان کنن. پس از انجام این آمادگی و درمان آنتی بیوتیکی به طور حتم این بیماران بهبود پیدا می کنن.
سردردهای حاصل از انحرافات بینی و پولیپ
ممکنه ریشه بعضی از بیماریا مربوط به انحرافات بینی و یا پولیپ در افراد باشه. انسداد بینی باعث بروز سینوزیتای همیشگی می شه و تنها راه درمان اون انجام جراحیه.
آدمایی که مریضی پولیپ دارن هم دچار سردردا و میگرن می شن باید با انجام جراحی پولیپ اونا خارج شه تا دچار مریضی سینوزیت نشن.
سردرد، علامت بروز دیابت
دیابت می تونه بدن رو دچار مشکل کنه و واقعا تک تک سلولهای بدن درگیر این مریضی می شن پس به طور قطع در بروز سردردا هم موثره.
بیماران دیابتی دچار سردردهای بدون دلیل و یا بروز سردردهایی به دلیل کاهش قند خون می شن. به طور مثال فرد بعد از تزریق انسولین دچار افت قندخون و سردردهای شدید می شه.
درمان سردرد بدون خوردن قرص
سردردا یا گرم و یا سرد هستن. روغنای گرم شامل روغن مشکی دانه، زنجبیل، فیرنجان واسه درمان سردردهای گرم و روغنای سرد مانند روغن بنفشه واسه درمان سردردهای گرم خوبه.
آب درمانی و خوردن آب مخصوصا آب خنک واسه درمان سردرد پیشنهاد نمی شه ممکنه سردرد رو شدید شدن کنه خوردن آب گرم و یا ولرم قطره قطره با عسل و یا خرما می تونه در درمان سردرد اثر داشته باشه. کم آبی بدن باعث سردردای شدید می شه که با تنظیم آب بدن میشه از بروز سردرد پیشگیری کرد.
شفاآنلاین

منبع :