مصرف نودل فوری مضره؟

تغذیه

طبق یه تحقیق نوین، مصرف نودل فوری ممکنه موجب افزایش احتمال بروز تغییرات متابولیک و حتی بیماریای قلبی و سکته شه.

به نقل از مهر، مردم کره جنوبی، یکی از اصلی ترین مصرف کنندگان نودل فوری در جهان هستن. مطالعه نوین نشون میده که این مردم جدا از بقیه غذاهای مصرفی و اندازه جنب و جوش بدنی، بیشتر از بقیه در برابر دچار شدن به «سندروم متابولیک» قرار دارن.

آدمایی که گرفتار به سندروم متابولیک هستن ممکنه دچار فشار خون یا افزایش سطح قند خون شده و با خطر مریضی قلبی، سکته و دیابت بر بخورن. شاید اصلی ترین دلیل این مسئله در اندازه بالای سدیم، چربی اشباع و هم افزایش قند به وجود اومده به وسیله این خوراکی باشه.

گروهی از محققان دانشگاه بایلر و هاروارد به بررسی سلامت و تغذیه ۱۱ هزار فرد ۱۹ تا ۶۳ ساله در کره جنوبی پرداختن. از این افراد خواسته شد توضیحاتی در مورد غذای مصرفی خود ارائه کنن. محققان این غذاها رو به شکل دو دسته «غذای سنتی» و «فست فود» قرار دادن. هم اینکه تعداد دفعات مصرف نودل فوری در هفته هم از این افراد پرسیده شد.

تحلیل این داده ها مشخص ساخت زنائی که دو یا چند بار در هفته نودل مصرف می کردن، به اندازه بیشتری با خطر سندروم متابولیک روبرو بودن و این مسئله ربطی به سبک تغذیه ای فرد مثل «غذای سنتی» یا «فست فود» نداشت و حتی زنائی که بیشتر غذای سنتی مصرف می کردن و تنها چند بار در هفته نودل می خوردند، فرق آنچنانی با زنان گروه «فست فود» نداشتن.

با این حال، این موارد در مردان خیلی مشخص نبود. محققان می گن که فرق هورمونای جنسی و متابولیسم عامل اصلی این فرق بین زنان و مردونه.

با این حال نتیجه این آزمایش فقط واسه مردمون این کشور نیس. کلا پزشکان پیشنهاد می کنن که در قدم اول حتی امکان نودل فوری مصرف نکنین یا اینکه اندازه مصرف اونو تا حد ممکن کم کنین.

.

منبع :