قهوه:

مصرف قهوه باعث کاهش انرژی می شه

 

 همونطور که میدونیم کافئین اعتیادآوره اما اثر اون روی بدن و روان ما مثبته یا مضر؟
«تراویس برادبری» بنیانگذار موسسه استعدادهای نورانی و هوشمند، پژوهشی در دانشکده پزشکی جون هاپکینز انجام داد که نشون میده بعد از نوشیدن یه فنجون قهوه انرژی ما افزایش پیدا می کنه، یعنی احساس انرژی یهویی ده برابر شده اما به سرعت محو می شه.
«تراویس» گفت: آدمایی که عادت به نوشیدن قهوه دارن، کمبود کافئین در بدن اونا تواناییای شناختی رو کم می کنه و تا حد کمی در خلق و خو اثر میذاره.
در واقع کافئین اثر دیگری نداره جز در زمان تقریباً کوتاهی که روی بدن ما اثر میذاره و البته باعث آزاد سازی آدرنالین می شه.
کافئین باعث آسون کردن سرعت در عمل ما می شه و در صورت مصرف زیاد اثر منفی در رفتارای منطقی ما داره؛ به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اثر کافئین مدت زمان طولانی زمان میبره تا از بین بره، مثلا اگه شما عادت دارین قهوه صبح خود رو حدود ۸ صبح بخورین، ۲۵ درصد کافئین تا ۲۰ ساعت در بدن شما هست؛ پس این گفته منطقیه: «نوشیدن قهوه هنگام رفتن به تختخواب منتهی به کاهش خواب می شه»؛ اگه بدن ما به یه خواب عمیق نیاز داره تا دوباره شارژ شه و سالم بمونه.
اگه نمی تونین قهوه روزانه خود رو ترک کنین، پیشنهاد می کنیم مصرف اونو کم کنین چون به مرور مقدار مصرف روزانه زیاد می شه و مقدار زیاد اون واسه سلامت بدن شما مضره.

منبع :