مصرف استامینوفن سرطان زا هستش؟

خطرات و مشکلات مصرف استامینوفن به اندازه ای جدیه که اگه تا حالا بی پروا اونو مصرف می کردین شاید بعد از خوندن این مطلب هیچوقت به سراغش نرید.

پزشکان می گن : حیرت آوره که چیجوری استامینوفن بوفور در کشور تولید و تا دور ترین نقاط بین مردم پخش و مصرف می شه، طوری که اطبا هم به محض بروز یه تب هم قرص استامینوفن به مریض میدن، در حالی که نمی دونن این دارو چه عوراض سوئی داره.

استامینوفن به خاطر سمیت مستقیمی که واسه کبد داره ایجاد کننده هپاتیت و سرطان کبد و مشکلات دیگه می شه و این یه امر نگران کننده س که با این حال مردم بومی از راه تجویز اطبا یادگرفته ان که به محض بروز یه تب قرص استامینوفن به مریض بدن غافل از اینکه چه عوراض سوئی داره.

آب میوه ها می تونن نقش استامینوفن رو واسه درمان درد اجرا کنن. آب میوه ها علاوه بر اینکه ضد تب هستن، در کنار داروهای دیگه گیاهی ضدسرماخوردگی نه فقط علیه مریضی وارد عمل می شن بلکه پر از ویتامینای به درد بخور بوده و کمبود آب بدن به وجود اومده به وسیله تب رو هم به بهترین وجه جبران می کنن و با اضافه کردن عرق بید در خاصیت ضدتب قوی تر می شه.

یه نسخه سنتی

از این به بعد بجای مصرف استامینوفن آب هندوانه، آب سیب، آب لیموشیرین رو با هم مخلوط کنین و روزی ۳ استکان تا ۳ لیوان استفاده کنین و قوی‏ تر اگه می ‏خواهید جوشونده یا عرق پوست بید رو به اون اضافه نمائیدو مطمئن باشین اگه شکم مریض روان بوده و یبوستی در کار نباشه، تب به کلی قطع می ‏شه و فواید زیادی هم نصیب اون می ‏شه و البته داروهای ضد عفونت گیاهی رو هم باید به کودک داد که عامل تب هم از بین بره.

جالبه بدونین  از اونجا که بعضی از لیمو شیرین ها پس از جدا شدن از پوست تلخ شده و مزه شربت رو بد می سازه بهتره همون موقع که مریض قصد نوشیدن شربت رو داره لیمو شیرین اضافه شه تا قبل از تلخ شدن تناول شده باشه اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اینکه نگفته نمونه تلخی لیموشیرین خود ضد تب و ضد عفونی کننده است.

 

 


مصرف استامینوفن سرطان زا هستش؟

۵/۵

۶

منبع : نامه نیوز / ن