مصرف زیتون های مشکی تقلبی عوارضی به دنبال داره؟

مشکلات زیتونای مشکی تقلبی

ناراحت کننده اون که تشخیص اصل یا تقلبی بودن این نوع زیتونا هنوز بردوش مصرف کننده بوده و به دلیل نبود اطلاع رسانی کافی روزبه روز هم بر طرفداران این محصول اضافه می شه.

حال سوال اینجاس زیتون رو به چه دلیل و چیجوری مشکی می کنن؟

مصرف زیتونای مشکی تقلبی عوارضی به دنبال داره؟

مصرف زیتون پرورده فله ای واسه سلامت مضره؟

چیجوری زیتون مشکی می شه؟

زیتون رنگای متفاوتی چون سبز، زرد، قرمز، بنفش و مشکی داره که مهم ترین نوع رنگی اون زیتون سبز و مشکی س.

زیتون سبز و مشکی دو نوع متفاوتند و بر خلاف تصور بیشتر زیتون مشکی از رسیدگی کامل زیتون سبز به دست نمیاد.

زیتون مشکی به دلیل ظاهر دلپذیر و بازارپسندی مطلوب، قیمت بالایی داشته، در مقایسه با زیتون سبز شامل مواد مغذی و روغن بیشتری بوده و هر عدد اون شامل هفت کالری انرژیه.

این زیتون به دلیل نیاز به شرایط آب و هوایی خاص و نوع خاک در کشور ما توانایی رشد خوبی نداره و کشورهایی چون اسپانیا و ایتالیا تولیدکنندگان اصلی اون هستن.

به دلیل اون که واردات زیتون مشکی اصل از کشورای نامبرده گرون و بدون صرفه اقتصادیه، بعضی سودجویان با خرید زیتون سبز معمولی و فرآوری اون با ترکیبات آهن داری چون سولفات آهن، گلوکینات یا لاکتات آهن و بعضی وقتا براده آهن محصول رو مشکی کرده و با قیمت بالایی در بازارهای کشور به فروش می رسونن.

بدیش اینه تشخیص اصل یا تقلبی بودن این محصول به وسیله افراد عادی تقریبا شدنی نیس و تنها افراد متخصص با انجام آزمایشای مربوطه قادر به شناسایی هستن. پس پیشنهاد می شه از خرید زیتونای مشکی بدون مجوز بهداشتی و فله ای دوری کنین.

مشکلات سوء مصرف زیتون مشکی تقلبی

معمولا واسه جفت و جور زیتون مشکی تقلبی از زیتونای سبزی که دوره رسیدگی اونا روی درخت به اتمام نرسیده استفاده می شه. بیشتر این زیتونا فرصت کافی واسه ذخیره و سنتز مواد مغذی و ترکیبات ضد سرطانی چون پلی فنولا و آنتی اکسیدان ها رو نداشته و ارزش تغذیه ای پایینی دارن.

بدتر اون که مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف ترکیبات آهن دار واسه تغییر رنگ اونا به اندازه ای خراب کننده س که استفاده زیادتر از اندازه اون می تونه با تحریک دستگاه گوارش موجب التهاب و خونریزی معده و روده شده و در آخر مشکلات منفی زیادی رو برنسوج مغز، کلیه و کبد مصرف کننده بسازه.

از طرف دیگه بعضی تولیدکنندگان واسه تلخی زدایی و جلوگیری از نرم شدن و ایجاد بافتی سفت در محصول از ترکیبات کلسیم داری چون آب آهک و سود استفاده می کنن که ورود این ترکیبات به بافت محصول می تونه تا حدود خیلی از ارزش تغذیه ای روغن و دیگر مواد مغذی میوه زیتون کم کنه.

این موضوع در مورد بعضی زیتونای سبز شوری که این روزا در اندازه های جور واجور ریز و بزرگ، درانواع هسته دار و بدون هسته به صورت فله ای و بی نام و نشون در بازار عرضه می شه، هم صدق می کنه.

خوبه بدونین زیتون از نظر تجاری به ۴ درجه خیلی بزرگ، بزرگ، متوسط و ریز تقسیم بندی می شه. در نتیجه ریزی یا درشتی اون نمی تونه نشون دهنده درجه رسیدگی میوه زیتون باشه. معمولا زیتون خام به رنگ سبزروشن بوده و طی روند رسیدن تیره تر ومتمایل به بنفش می شه.

زیتون پرورده فله ای نخرید

یتون پرورده محصولی مغذی، پرکالری و چاق کننده بوده و ویتامینایی چون B2، C،A و املاحی مثل آهن، کلسیم، پتاسیم و روی در ترکیبات اون پیدا میشه. این محصول از مخلوط زیتون شور، مغز گردو، سیر یا موسیر، آب انار، رب انار، سبزی معطر، اسید سیتریک، گلپر و نمک جفت و جور و به دو روش سنتی و صنعتی تولید می شه.

شکلای جور واجور فله ای این محصول بیشتر در کارگاه های زیر پله ای با نامرغوب ترین مواد اولیه به صورت غیربهداشتی جفت و جور می شه. در این روش، پسماند زیتونای فله ای نامرغوب و شکسته مغازه ها به پایین ترین قیمت خریداری و در بدترین شرایط نگهداری می شن.

گردوی به کار رفته از شکلای جور واجور کهنه و آلوده به توکسین بوده که مصرف اون موجب به درد نخوری کبد و مسمومیت می شه. رب محصول حاصل تفالهای لهیده و کپک زده انار و سبزیای معطر موجود در اون غیربهداشتی و آلوده به انگلند.

معمولا واسه موندگاری بیشتر این محصول از نمک زیادی استفاده می شه که واسه افراد با فشار خون بالا، بیماران قلبی و افراد دارای نارساییای کلیوی محدودیت مصرف داره.

از همه بدتر اینکه این محصول در شرایط نامساعد محیطی در اماکن پرتردد به صورت باز و غیربهداشتی عرضه می شن پس تصمیم عاقلانه اون هستش که از خرید زیتون پرورده فله ای و شکلای جور واجور زیتونای شوری که به صورت باز عرضه می شن، دوری و شکلای جور واجور صنعتی اونو که دارای بسته بندی و مجوز بهداشتی هستن، انتخاب کنین.

.

منبع :