مصرف دلستر انار و انگور واقعا باعث نابینایی می شه؟

به گفته دبیرکل کانون صنایع غذایی، وجود یه جور ویروس در دلسترهای با طعم انار و انگور که موجب تاثیرگذاری بر بینایی افراد می شه غلطه و مردم می تونن از اجناس مورد اشاره استفاده کنن.کاوه زرگران در مورد اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر اطلاع رسانی فوری در مورد “مصرف دلسترهایی با طعم انار و انگور که شامل یه جور ویروس بوده و مستقیما روی بینایی و کاهش دید اثر میذاره”، اعلام کرد: این موضوع رو تکذیب می کنیم و اینجور اخباری که به صورت مشابه در مورد یه سریای دیگه از اجناس غذایی هم منتشر شده بود تنها هم جهت با آسیب زدن به صنعت غذایی در کشور و شایعه س.

دلستر انار

ایشون با اشاره به اینکه اعلام هر نوع خطر در مواد غذایی از جمله نوشیدنیا از طرف سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو مشخص و اعلام می شه، گفت: مطمئن باشین نوشیدنیایی که در کارخانه ها تولید می شن و نشون ملی استاندارد و هم پروانه ساخت وزارت بهداشت دارن از کیفیت لازم بهره مند هستن.

زرگران ادامه داد: کیفیت اجناس داخلی به وسیله سازمانای ذی صلاح بررسی می شه و مردم به شایعه هایی که قصد اونا تخریب صنعت کشوره توجه نکنن. در مورد این دلسترها هم باید اعلام کنم که اینجور مشکلی وجود نداره و مردم با خیال راحت استفاده کنن.

روز گذشته خبری مبنی بر دوری مردم از مصرف دلسترهای با طعم انار و انگور در شبکه های مجازی منتشر شد که دلیل اون وجود یه جور ویروس در بعضی از اجناس و اثر مستقیم روی بینایی و کاهش دید بود. علاوه بر این عنوان شده بود که مصرف این اجناس منتهی به ترک خوردگی کانون چشم می شه و تا الان بیشتر از ۱۰ مورد به بیمارستان برگشت داده شده که این موضوع از طرف کانون صنایع غذایی رد شد. / ایسنا

.

منبع :