: یکی از پرطرفدارترین اجناس حیوونی که روی میزهای صبحونه دیده می شه، تخم مرغه، اما مصرف زیاد تخم مرغ و اجناس دارای کلسترول با بیماریای قلبی و عروقی رابطه داره؟

تخم مرغ دوباره خبرساز شده، یکی از تحقیقات نوین انجام شده نشون میده که مصرف منظم تخم مرغ در صبحونه می تونه خطر دچار شدن به مریضی قلبی رو زیاد کنه. این مطالعه بزرگ که در دراز مدت انجام شد و یافته های اون در تاریخ ۱۵ مارس در مجله JAMA منتشر شد، نشون داد که مصرف ۳ تا ۴ تخم مرغ در طول هفته می تونه خطر دچار شدن به مریضی قلبی و عروقی رو تا ۶ درصد و خطر مرگ رو واسه افراد در طول دوره آزمایش تا ۸ درصد نسبت به آدمایی که تخم مرغ مصرف نمی کنن، زیاد کنه.

محققان اعلام داشتن که این مشکل می تونه به وجود اومده به وسیله کلسترول باشه؛ به نظر می رسه مصرف ۳۰۰ میلی گرم کلسترول به صورت روزانه می تونه خطر دچار شدن به مریضی قلبی رو تا ۱۷ درصد زیاد کنه و تا ۱۸ درصد احتمال مرگ رو در طول دوره آزمایش و در مقایسه با آدمایی که کلسترول مصرف نمی کنن، بالا ببره.

یافته های نوین محققان با آخرین دستورالعملای تغذیه ای آمریکا که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شد، متناقضه؛ وزارت بهداشت و خدمات انسانی و وزارت کشاورزی آمریکا در این دستورالعمل یادآور شدن که آمریکاییا نباید نگران محدود کردن مصرف کلسترول باشن.

: مصرف تخم مرغ با بیماریای قلبی رابطه داره؟

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه فاینبرگ می گن که آمریکاییا باید مصرف کلسترول و تخم مرغ خود رو محدود کنن، هم اینکه باید دستورالعملای تغذیه ای مصرف کلسترول فعلی هم مورد آزمایش دوباره قرار بگیره. پس چی واسه وعده صبحونه مناسب هستش؟ تخم مرغ یکی از غذاهاییه که دارای مقدار زیادی کلستروله، در واقع هر زرده تخم مرغ دارای ۱۸۶ میلی گرم کلسترول بوده که معمولا به وسیله آمریکاییا استفاده می شه.

دکتر اندرو فریمن، مدیر برنامه پیشگیری از مریضی قلبی و عروقی در بیمارستان شهر دنور آمریکا گفت:

اون در مصاحبه با Live Science اضافه کرد:

دلایل روشنی هست که نشون میده مصرف اجناس حیوونی و اجناس دارای اندازه بالای کلسترول باید در رژیم غذایی محدود شن.

با این که محققان در بعضی از تحقیقات قبلی موفق به پیدا کردن رابطه ای قطعی میان تخم مرغ و بیماریای قلبی و عروقی نشدن، اما در این مطالعه نوین تونستن با دقیق شدن و فوکوس کردن روی این مورد، رابطه ای نوین پیدا کنن که نشون میده باید مصرف تخم مرغ جهت کنترل اندازه کلسترول، محدود شه.

دانا هونس (Dana Hunnes)، دندانپزشک ارشد مرکز پزشکی رونالد ریگان در لس آنجلس گفت:

این مطالعه کار خوبی در تجزیه داده ها و تعیین کلسترول رژیم غذایی به عنوان یه بخش فردی و یه بخش جداگونه رژیم غذایی انجام داده.

دکتره مارتین (Seth Martin)، متخصص قلب و عروق و استادیار پزشکی دانشکده جون هاپکینز گفت:

این مسئله به یه موضوع مهم و مورد بحث در بین بیماران تبدیل شده. وجود داده های روشن تر می تونه واسه بیماران و جفت و جور دستورالعملای نوین به درد بخور باشه و این موضوع بسیار خوبیه.

بعضی از سردرگمیایی که درباره اندازه مصرف کلسترول در رژیمای غذایی اتفاق افتاده به دو بیانیه تناقص آمیز مربوط بوده که در سال ۲۰۱۵ میلادی منتشر شدن؛ یکی از دستورالعملا میگه که احتیاجی به محدود کردن مصرف کلسترول نیس و یکی دیگه نشون میده که افراد باید مصرف کلسترول خود رو در رژیمای غذایی محدود کنن.

دانا هونس اضافه کرد:

دستورالعملای منتشرشده به وسیله وزارت کشاورزی و بهداشت آمریکا رو نمیشه تایید کرد، چون این مسائل به تولید و صنعت در رابطه بوده و نمیشه رژیمای غذایی تعیین شده رو از روی دلسوزی و به دور از تعصب دونست.

مهمه به این مسئله به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که یافته های به دست اومده رو نباید به معنی قطع مصرف تخم مرغ دونست. دکتر Satjit Bhusri متخصص قلب و عروق بیمارستان Lenox Hill گفت:

داشتن مدیریت و رعایت میونه روی در تموم رژیمای غذایی لازمه.

محدود کردن مصرف کلسترول واسه آدمایی که در خطر دچار شدن به بیماریای قلبی و عروقی هستن، مهمه.

دکتر هونس گفت:

با در نظر گرفتن اندازه بیماریای قلبی و مرگ و میر به وجود اومده به وسیله بیماریای طولانی در آمریکا، بهتره که مصرف بیشتر از اندازه تخم مرغ در طول هفته، مخصوصا واسه کسائی که دچار بقیه شرایط و بیماریای طولانی هستن، کنترل شه.

محققان فکر می کنن که بیشترین اندازه کلسترول موجود در تخم مرغ مربوط به بخش زرده اون هستش، پس بخش سفید تخم مرغ رو میشه به درد بخور دونست. اینم بگیم که فقط یه رابطه بین تخم مرغ و مریضی قلبی پیدا شده و نمی تونه ثابت کنه که تخم مرغ به صورت مستقیم روی این مریضی موثر هستش، هم اینکه این مطالعه تو یه نقطه وقتی انجام شده و به خاطر همین ممکنه یافته های قطعی نباشه.

منبع :livescience

.

منبع : gadgetnews.ir